Екологічний розвиток

Пріоритетним напрямком роботи

ДНЗ №5 "Веселка"є

еколого - природничий розвиток.

В. О. Сухомлинський підкреслював : «Дитина мислить образами. Це означає, що, слухаючи, наприклад, розповідь учителя про подорож краплини  води, вона малює в своїй уяві і сріблясті хвилі вранішнього туману, і темну хмару, і гуркіт грому, і весняний дощ. Чим яскравіші в її уявленні ці картини, тим глибше осмислює вона закономірність природи».   Кожну   подорож   у   природу  , В. 0. Сухомлинський називав уроком мислення. У розвитку мислення велике значення має оволодіння розумовими операціями — порівнянням, узагальненням, класифікацією. Слід пам'ятати, що формування повноцінних узагальнень неможливе без ознайомлення дітей з різноманітністю предметів і явищ, їх зовнішніх зв’язків і залежностей.

Дитя людське — дитя Землі. Народжуючись, воно починає життя у нерозривному зв'язку з усім світом: рослинами, тваринами, комахами, повітрям, ґрунтом, водою, камінням. І так важливо, щоб дитина уже з перших років відчула єдність з природою за допомогою дорослих, змінювала її, черпала з того джерела творче натхнення.

Згідно цього напряму колектив нашого садочка наполегливо працює над створенням належних умов для екологічного розвитку дошкільників, а саме: над забезпеченням необхідного оснащення навчально-виховної роботи, створенням екологічного розвивального середовища, здійсненням вихованням різнобічної і гармонійної особистості, на відтворенням екологічної культури, закладанням основи еколого - природничої відповідальності дошкільнят.

Основні завдання еколого - природничого виховання дошкільнят

• Виховання гуманного ставлення до природи;
  • Формування системи екологічних знань та уявлень про природу;
  • Розвиток уміння бачити і відчувати красу, привабливість кожного елемента довкілля; милуватися і захоплюватися ними;
  • Навчити дітей бачити взаємозв'язок між рослинами і тваринами, розуміти, як людина впливає на їхнє життя.
  • Формувати у дітей уміння бачити красу у всьому живому, незалежно від того, чи то людина, рослина, тварина. Розуміння істини, що в природі не буває корисних і шкідливих тварин, натомість усі вони пов'язані одне з одним, одне одному потрібні, а отже корисні.
  • Розвивати у дітей почуття: небайдужості, вміння відчувати себе на місці квітки, рослини тощо.
  • Навчити любити і охороняти природу не на словах, а допомагаючи квітам, деревам, тваринам, птахам, усьому живому.
  • Збудити у дітей емоційний відгук на різноманітні явища природи, зародити в них бажання милуватися і насолоджуватися нею і висловлювати свої почуття засобами художнього слова.