Навчальний процес

Згідно  зі статутом установи, на базі закладу розробляються й апробовуються нові соціально значущі виховні ідеї і технології, зміст яких зводиться до вироблення системи екологічного виховання здорового діалогу дітей дошкільного віку з природою, яка спрямована на формування екологічної культури, що проявляється у свідомості, мисленні, поведінці та діяльності дошкільника.

Ну думку М.Багера, «вибір нової стратегії розвитку, запрограмованої самою природою, підпорядкованої об’єктивним законам Всесвіту, яка забезпечує діалектичну єдність макрокосмосу (всесвіту) та мікрокосмосу (Людини), а також розвиток людини в гармонії з усіма формами життя забезпечать людству здорове духовно-творче і надійне майбутнє». Тобто екологізація дитячого світосприйняття не є результатом виховного «моновпливу» - це має бути неперервна система взаємопов’язаних, збалансованих способів корекції сприймання і оцінки природи, а також досвіду поведінки в ній.

Педагогічний експеримент нашого колективу спрямований на формування основ екологічної культури особистості дошкільника. Для здійснення цієї мети педагогічний колектив дошкільної установи творчо моделює необхідні педагогічні технології та їхні компоненти:

-        Зміст екологічного виховання в дошкіллі (апробує ефективність різних виховних програм, визначає оптимальний варіант проекту Базового компоненту дошкільної освіти з урахуванням специфіки дошкільного дитинства, коли пріоритетними є розвиток і виховання, залучення дитини до різних видів діяльності, де задіяні її фізичний, психологічний та соціальний потенціали).

-        Зміст та форми організації виховної роботи через реалізацію авторських програм;

-        На науковій основі залучає до природоохоронної роботи з дітьми батьків, громадські організації;

-        Комплексний підхід, що передбачає розвиток чуттєвої сфери, спрямований на емоційно-ціннісне ставлення до природного довкілля через пісочну терапію;

-        Експериментує методи і прийоми творчої діяльності вихователів, керівників гуртків, ґрунтуючись на принципах гуманізації, що орієнтують на виховання цілісної особистості, здатної до самовираження через позитивний діалог з природою.

Експериментуючи й узгоджуючи різні програми виховання дітей дошкільного віку, визнаючи новітню інформацію, зміст якої зводиться до вироблення неперервної системи екологічної освіти, спрямованої на екологізацію дитячого світосприйняття , педагогічний колектив дошкільного закладу №5 «Веселка» поступово опановує основи науково-методичної роботи, її практичні аспекти, спрямовані на розвиток ціннісно-мотиваційної сфери особистості, гармонізацію стосунків з навколишнім середовищем. Цей принцип спрямованості виховання і розвитку, виражається формулою: «Відчувай, спостерігай, узагальнюй, дій».

Тому шляхом моніторингу педагогічного експерименту, аналізу, прогнозу досягаємо оптимальних умов діалогу дитини з природою.

На базі  нашого дитячого закладу функціонує еколого-театралізований гурток для дітей та вихователів.

Завдання гуртка:

-     вчити дітей самостійно розігрувати сюжети знайомих казок, оповідань, українських пісень, забав;

-     стимулювати до ігор-драматизацій та театралізованих ігор у вільний час;

-     у години розваг показати дітям різні види театру – ляльковий, іграшковий, пальчиковий, тіньовий театр живих тіней та масок;

-     залучати до показу вистав, імпровізованих ігор за дитячими уподобаннями, до участі у драматичних гуртках;

-     спонукати до інсценування змісту знайомих казок, оповідань і виготовлення атрибутів та декорацій до них;

-     учити обговорювати проведені вистави та інсценівки.

Ляльковий, настільний, пальчиковий театр за сюжетами знайомих казок, оповідань, віршів, малих форм парадної творчості, розігрувати окремі сюжети, тривалі ігри, спектаклі перед маленькими дітьми, зацікавлюючи як глядачів, так і учасників гри.

Мета роботи – розвиток здібностей дітей засобами театральної діяльності. Збагачення словника дошкільника, засвоєння правильних граматичних та синтаксичних конструкцій, розвиток виразного мовлення.

Бажання спілкуватися, підвищувати комунікативність мовлення:

-     розвивати художній смак, творчість;

- формувати пізнавальну активність дітей та гуманні взаємини, викликати у дітей уміння співчувати, співпереживати, радіти спільним результатам;

-     розвивати пам'ять;

- налагодити роботу в системі, підбирати матеріал потрібного  змісту, ставити й розв’язувати педагогічні завдання, мета яких – формування творчих здібностей дітей.