Сторінка музкерівника

Муз.в житті дитини.jpg

«Роль родини в музичному вихованні дітей»

Сім’я є найважливішим середовищем формування та розвитку особистості: тут дитина народжується, зростає, пізнає світ, соціалізується. Саме в родині розвиваються її почуття та  моральні якості.

Шановні батьки!

Якщо Ви хочете, щоб серце Вашої дитини прагнуло до добра, краси, людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику. Вчіть її, навчайтеся разом з нею! Тому я раджу починати займатися музикою  від народження дитини.  Заняття повинні бути систематичними і не лише у дошкільних навчальних закладах, а і вдома. Я раджу для формування естетичного музичного смаку сформувати родинну фонотеку. До неї мають входити записи класичної музики на фоні звуків природи – шуму струмка, моря; співу пташок; пісні з улюблених мультфільмів; музичні казки.

У віці від першого року до трьох років у дітей починають виявлятися музичні здібності: емоційна чуйність, музичний слух, почуття ритму. На другому році життя діти можуть слухати невеликі музичні твори і не просто радіти, а й виражати свій емоційний стан. Дітям у цьому віці  слід запропонувати дитячі інструменти та іграшки (брязкальця, бубон тощо), з якими вони можуть пограти і потім запитати у них, який інструмент звучав, порівняти тихе й гучне звучання. Для дітей на третьому році життя музично-дидактичні ігри ускладнюють. Дається завдання не лише розрізняти контрастні звучання, а й відтворювати їх. Дитині пропонується показати, який  за висотою звук, наприклад, відтворює доросла кішка (низький) чи маленьке кошеня (високий). Важливим елементом співу є виразне його виконання мамою, бабусею, татом, які  співають колискові, втішаючи своїх малюків.

Музичний репертуар для дітей дошкільного віку повинен бути різноманітним. Це допомагає зацікавити дитину музикою. У цьому віці зберігає своє значення використання іграшок. Засвоєнню музики допомагають короткі пояснення змісту пісень.

Дошкільні роки – це час найбільшого нагромадження різних вражень, інтенсивного розвитку музичного сприйняття. Дитина ознайомлюється зі світом музики, охоче долучається до музичної діяльності, їй цікаві такі заняття, коли вони добре організовані. І успіх дітей чимало залежить від того, яким  є  виховання в родині.

Саме в сім’ї, у її традиціях закладаються джерела музичного виховання дитини. За формування дитячого художнього смаку, музичних навичок відповідає як музичний керівник, так і батьки.

Успіхів Вам!

Водохреща — це останнє з 12 свят різдвяно-новорічного циклу. Цього дня Іоанн Хреститель охрестив у ріці Йордані Ісуса Христа. В старовину вважалося, що вода в цей день стає чарівною, нею вмивалися дівчата, щоб бути вродливими, нею лікували хвороби і захищалися.

Тематичний тиждень "Зимові народні свята, традиції та розваги". Музична розвага "А то третє свято - Святе Водохреща"

Педагогічно – хореографічний  колектив «Мрія» нашого закладу   прийняв участь у Міжнародному багатжоанровому дистанційному фестивалі -  конкурсі  мистецтв  "Golden Fest"❄️